BAĞCILAR KADIN VE AİLE KÜLTÜR SANAT MERKEZİ’NE BÜYÜK İLGİ: 5 BİN 609 KADIN KAYIT YAPTIRDI
Bağcılar’da 35 kursta 5 bin 609 kadının eğitim göreceği Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nin 2018 – 2019 dönemi açılışı yapıldı. Bu yıl müfredata aşçı çırağı, pastacı çırağı ve çocuk bakım elemanı kursu da eklendi. Kurslara gösterilen yoğun ilgiden memnun kaldığını söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Türkiye’de projelerin bitirilme başarısı itibariyle ilk sırada olan bir belediyeyiz” dedi.

Bağcılar Belediyesi tarafından 2011 yılında hizmete sunulan Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nin 2018-2019 eğitim ve öğretim dönemi açılışı yapıldı. Ev hanımımdan öğrencisine kadar salonu dolduran kursiyerlerin çok heyecanlı olduğu görüldü. Açılış konuşmasını yapan İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, “Siz değerli hanımefendiler bizler için çok önemlisiniz. Çünkü çocuklarımızın, neslimizin, geleceğimizin temelini atan ve bu temeller üzerine bina inşa eden sizlersiniz. Sizlerin bilgi ve becerilerinizin ileriki noktalara taşınması, çocuklarımızın hayata sıkı tutunmaları ve ülkemizin çok iyi yerlere gelmesinde çok önemli bir basamak taşı olacağını düşünüyorum. Bağcılar adına ben geleceğe umutla baktığımı ifade etmek istiyorum. Sizin çabanız gayretiniz bizim geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor” dedi.

“Buralardan istifade edebilme gayretini gösteren kursiyerleri tebrik ediyorum”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise “Toplum ve aile odaklı programlarımız hız kesmeden devam ediyor. Bugüne kadar sadece bu kurslardaki sayı 20 bini aşmış durumda. Güzel bir sayı. Bu da şunu gösteriyor ki bu merkezi çok iyi şekilde kullanmışız. Dolu dolu istifade etmişiz. Bu vesileyle bu hizmetleri sunmaktan öte bundan istifade edebilme gayretini gösteren kursiyerlerimizi bir kez daha tebrik ediyorum. Bağcılar olarak bizim en büyük özelliğimiz kursların ve projelerin bitirilişindeki başarıdır. Bu sonuç itibariyle şunu gösteriyor ki Türkiye’de projelerin bitirilme başarısı itibariyle ilk sırada olan bir belediye olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Halk Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, KOSGEB ve İŞKUR’la birlikte hizmetlerimiz devam ediyor. İşbirliği yaptığımız kurumlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ise şunları söyledi: “Bağcılar’ın hemen hemen her noktasında bulunan meslek edindirme, okuma yazma ve istihdama dönük kursları insanımızın daha iyiye daha güzele ulaşabilmesi için gayret gösteren Sayın Kaymakamımıza ve bizlere bu fırsatı veren belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Mekanlar yapılabilir ama önemli olan mekanların içini doldurabilmektir. Siz Bağcılarlı hanımefendilere şükranlarımı sunuyorum”

“Aşçı çırağı, pastacı çırağı ve çocuk bakım elemanı kursu açılıyor”

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek yeni sezonun açılışı yapıldı. Katılımcılar, bina önünde açılan “Bir Dünya Anadolu” sergisini gezdi. İlçe yöneticileri, kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünlerini inceledi ve onları tebrik etti.

Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde kurulduğu 2011 yılından itibaren 20 bin 391 kadın meslek edindirme kurslarından, 18 bin 765 kadın spor salonundan, 5 bin 146 kadın ve 1372 çocuk ise psikolojik danışmanlık biriminden yararlandı. 24 ana branşta 35 kursa bu yıl 5 bin 609 kadın başvuru yaptı. Yeni sezonda İŞKUR’la ortaklaşa aşçı çırağı, pastacı çırağı ve çocuk bakım elemanı kursları da hizmete açılıyor.

Oluşturulma Tarihi : 25.10.2018