BAĞCILAR’DA AŞURE KAZANI BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN KAYNADI
Aşure Günü dolayısıyla Bağcılar Belediyesi tarafından Güneşli Merkez Camii önünde ilçe sakinlerine 20 bin kap aşure ikram edildi. Vatandaşlara kendi eliyle kazandan aşure dolduran Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Aşure Günü’nün birlik ve beraberliğimize vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum” dedi.

Bağcılar’da Hicrî senenin ilk ayı olan Muharrem ayının 10’uncu günü olan Aşure Günü dolayısıyla “Aşure ikram” programı düzenledi. Güneşli Merkez Camii önünde kurulan kazanlarda içinde çeşit bakımından zengin malzeme bulunan aşure pişirildi. Cuma namazından sonra cami önünde kurulan stantta vatandaşlara aşure dağıtıldı.

“İlçe sakinlerine 20 bin kap aşure ikram edildi”

Aşure ikramına Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ve İlçe Müftüsü Musa Uzun katıldı. Başkan Çağırıcı, kepçeyi eline alıp ilçe sakinlerine kazandan aşure doldurdu. Etkinlikte 20 bin kap aşure ikram edildi. 

“Aşure Günü’nün birlik ve beraberliğimize vesile olmasını niyaz ediyorum”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, yaptığı konuşmada rahmeti ve bereketi bol olan güzel bir aya girildiğini belirterek, “Öncelikle herkesin Muharrem ayını tebrik ediyorum. Başta komşularımız pişirdikleri aşureleri birbirlerine ikram ederler. Bu güzel bir duygu. Biz de Bağcılar Belediyesi olarak 20 bin kişiye aşure ikramında bulunuyoruz. Aşure dediğimizde aklımıza Kerbela geliyor. Tüm Kerbela şehitlerimizi de minnetle ve rahmetle anıyoruz. Rabbim bir daha öyle nifak tohumları ekilmesine fırsat vermesin diye dua ediyoruz. Aşure Günü’nün birlik ve beraberliğimize vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 29.09.2017