ENGELLİ ÇOCUKLAR GÖZ TARAMASINDAN GEÇİRİLDİ
Bağcılar Belediyesi Başak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim alan 50 engelli çocuk aileleriyle birlikte Medicine Hospital Hastanesi uzman doktorlar tarafından detaylı göz taramasından geçirildi. Göz rahatsızlığı tespit edilen öğrenciler hastaneye yönlendirildi.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bağcılar Belediyesi ile Medicine Hospital anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Bu amaçla Başak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören 50 engelli aileleriyle birlikte göz muayenesinden geçirildi. Sağlık ekibi tarafından ön ölçümden geçirilen çocukların retinasına ve göz sinirlerine kadar her şeyine bakıldı. Gelişmiş tedavi ve teşhis yöntemleriyle yapılan testlerin sonucunda gözlerinde rahatsızlık tespit edilen öğrenciler hastaneye yönlendirildi.

“Göz sağlığının ihmal edilmemesi gerekiyor”

Aileler eğitim aldıkları kurumdan böyle bir hizmeti de almaktan oldukça memnun olduklarını belirtti. Eğitimin daha verimli olabilmesi için oldukça önemli olan göz sağlığının ihmal edilmemesi gerektiğini belirten kurum müdürü Funda Tepe, bu tür sosyal sorumluluk çalışmalarının zaman zaman yapıldığını ve bundan sonra da devam edeceğini ifade etti.

Oluşturulma Tarihi : 19.12.2018