BAĞCILAR BELEDİYESİ DENETİMDEN BAŞARIYLA GEÇTİ
 

Bağcılar Belediyesi e-belediyecilik hizmetlerinin kesintisiz yürütülmesi, bilginin gizliliği ve ulaşılabilirliğine ilişkin Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin belgelendirilmesi denetimini tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.

Bağcılar Belediyesi, belediyecilik konusundaki öncü girişimlerden biri olan TS ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi konusunda denetlendi. Akreditasyon kurallarına uygun belgelendirme kuruluşu tarafından iki aşamalı denetim yapıldı.

“Bilişim faaliyetlerinin bilgi güvenliği standartlarını karşıladığı onaylanmış oldu”

Detaylı ve titiz bir denetleme sürecini başarıyla tamamlayan Bağcılar Belediyesi, TS ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını aldı. Alınan bu sertifikayla, belediyenin bilgi teknolojileri ve bilişim faaliyetlerinin bilgi güvenliği standartlarına uygun şekilde yürütüldüğü bir kez daha onaylanmış oldu.

Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı “Periyodik olarak yapılan denetimlerin belediyemizde bilgi güvenliğinin oluşturulması açısından önemli bir avantaj sağlamaktadır. Bağcılar Belediyesi olarak vatandaşa hizmetin kalitesini arttırmak ve sürekli gelişim sağlamak için alınan belge bizlerin azmini bir kat daha artırmıştır. Belediyemizin sunduğu e-belediyecilik hizmetlerinin güvenli bir ortam sunulduğu bir kez daha belgelenmiş oldu.” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 13.11.2017