DEMİRKAPI’YA KATLI OTOPARK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de katkısıyla önemli ulaşım projelerinin halkın hizmetine sunulduğu, Avrupa otobanı ve havaalanı aksı üzerinde bulunan Bağcılar ilçesine 343 araçlık üç katlı otopark inşa edilecek.

Toplam 13 bin 336 metrekarelik bir alana inşa edilmesi düşünülen tesiste 3 bin 334 metrekarelik bir alan ise Pazar yeri olarak kullanılacak. Pazarın kurulmadığı günlerde bu alan otopark alanı olarak halkın hizmetine tahsis edilecek.

İstanbul’un nüfus yoğunluğu olarak en büyük ilçesi olan Bağcılar’da trafik sorununu çözmek amacıyla hazırlanan ulaşım projeleri bir bir hayata geçiriliyor. Bu kapsamda yeni bağlantı yolları, alt geçitler, katlı kavşak ve otoparklar inşa edilen ilçede şu ana kadar 1267 araçlık kapalı otopark hizmete sunuldu. Güneşli, İnönü ve Evren mahallelerinde, Engelliler Sarayı ve Fevzi Çakmak Caddesi’ndeki otoparklar da Bağcılarlılara hizmet veriyor.

İlçedeki araç trafiğini azaltacak projelerden birisinin de Demirkapı Mahallesi’nde hayata geçirilmesi planlanıyor. İnşaatına başlanması düşünülen Demirkapı Katlı Otopark ve Pazar Yeri Projesi de tamamlanarak hizmete sunulduğunda ilçe sakinlerine nefes aldıracak.

Toplam 13 bin 336 metrekarelik bir alana inşa edilmesi düşünülen üç katlı otopark 343 araç kapasiteli olacak. Plana göre inşası düşünülen tesisin teras katında ise 3334 metrekarelik bir alan da Pazar yeri olarak kullanılacak. Yine, pazarın kurulmadığı günlerde de bu alan otopark alanı olarak halkın hizmetine tahsis edilecek.

ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

4 metro, 1 tramvay hattı, otoparklı yeni yaşam alanları ve katlı otoparklarıyla yakın gelecekte trafik meselesini çözüme kavuşturacaklarını ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, şunları söyledi: “Ulaşım hizmetleri başta olmak üzere, Bölge Parkımız için, Gençlik Merkezimiz için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’a çok teşekkür ediyorum. Kirazlı-Metrokent metro hattı Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı. Yine Mahmutbey-Mecidiyeköy metro hattı sözleşmesi de yüklenici firma ile İBB tarafından imzalandı. Avrupa otobanı ve havaalanı aksı üzerindeki ilçemizde, kentsel dönüşüm ile otopark meselesi çözülmüş olacak,  yeşil alanlarımız da Avrupa standartlarına ulaşmış olacak.”  

Oluşturulma Tarihi : 11.08.2014