BAĞCILAR BELEDİYESİ 2017 FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ
Bağcılar Belediyesi 2017 Faaliyet Raporu, Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantı sonucunda meclis üyeleri tarafından kabul edildi. Örnek projelerle çalışmaların devam ettiğini söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “25 yılı aşmış bir belediye olarak her yaştan ve her kesimden hemşehrimize hizmet etmenin onurunu yaşamaya devam ediyoruz” dedi.

Bağcılar Belediyesi Meclisinin Nisan ayı olağan meclis toplantısı 5 Nisan 2018 günü Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın katılımıyla yapıldı. Meclis 1. Başkan Vekili Necati Kahraman’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya 38 AK Parti, 6 CHP ve 1 Bağımsız meclis üyesi eksiksiz katıldı.

“Her yaştan ve her kesimden hemşehrimize hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz”

Komisyon kararlarının ardından 2017 yılı faaliyet raporunun görüşülmesine geçildi. Başkan Çağırıcı yaptığı konuşmasında “Güzel Bağcılarımıza güzel hizmetler yolunda Rabbim hepimize hayırlı, sağlıklı ve uzun ömürler nasip etsin. 25 yılı aşmış bir belediye olarak her yaştan ve her kesimden hemşehrimize hizmet etmenin onurunu yaşamaya devam ediyoruz. Kentsel dönüşüm kapsamında ilçemiz yeni yaşam alanlarına kavuşurken sosyal ve kültürel gelişim noktasında ileri seviyede bir belediye olmanın da mutluluğu içerisindeyiz”

“Vatandaşlar, akıllı belediyecilikle 7 gün 24 saat hizmet alabiliyor”

Açılış konuşmasının ardından 2017 yılı faaliyet raporunun sunumunu yapan Çağırıcı, kentsel dönüşüm kapsamında yapılan çalışmaları, eğitim alanındaki atılımları, ulaşım noktasındaki çözümleri, engellilere yönelik örnek projeleri, sosyal ve kültürel hizmetleri anlattı. Engelliler Sarayı, Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi, Gençlik Merkezi, Bilgi Evleri, Nostalji Bahçeleri, kütüphane ve müzelerden övgüyle bahseden Çağırıcı, Engelleri Aşanlar 2017 Programında Kültür ve Sanat Kategorisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği ödülü anlattı. Çağırıcı, akıllı belediyecilik sayesinde vatandaşların 7 gün 24 saat hizmet alabildiğini de söyledi.

Söz alan Meclis 2. Başkan Vekili AK Parti Meclis Üyesi Rabia Üçtepe Karaköse ile CHP Meclis Üyesi Ümüt Yurdakul da faaliyet raporuyla ilgili görüşlerini dile getirdi.

Toplantı sonrası Bağcılar Belediyesi 2017 Faaliyet Raporu oy çokluğuyla kabul edildi.

Oluşturulma Tarihi : 06.04.2018