2016-2018 DÖNEMİ ASANSÖR PROTOKOLÜ İMZALANDI
İlçemizdeki asansörlerin yıllık kontrolüne ilişkin, Bağcılar Belediyesi ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında protokol imzalanmıştır.

24.06.2015 tarih ve 29396 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği” gereği, Asansör Yönetmeliği kapsamında piyasaya arz edilen asansörleri ve Asansör Yönetmeliği’nin yürürlüğe girmesinden önce monte edilmiş olan ve halen faal durumda bulunan asansörlerin yıllık kontrollerinin daha sağlıklı ve güvenilir biçimde yapılabilmesi için; 04.01.2016 tarihinde Bağcılar Belediye Başkanlığı ile A Tipi Muayene Kuruluşu olan TSE arasında 2(iki) yıllık protokol imzalanmıştır.

Yıllık kontrol hizmet bedeli, protokol süresince bina kat aralığına göre 220 TL ile 420 TL aralığında tahsil edilecektir.

Yıllık kontrol sonucunda ; Kırmızı etiket iliştirilmiş olan güvensiz, Sarı Etiket iliştirilmiş olan kusurlu ve mavi etiket iliştirilmiş olan hafif kusurlu asansörlerde, tespit edilmiş kusurlu noktalar için uygunsuzluk sonrası yapılacak ilk takip kontrollerinde, yönetmelikte belirtilen yasal süre içinde yapılması durumunda ücret tahsil edilmeyecektir.

İkinci ve daha sonraki takip kontrolleri için yıllık kontrol hizmet bedelleri kadar ücret tahsil edilecektir.

Muayene ve irtibat için:

Adres    : Ziya Gökalp mah. Süleyman Demirel bulvarı, İPKAS Camii yanı, 2. Kat İkitelli / İstanbul

Telefon : 0 212 549 91 39-40-09

e-mail    : istavrupayakasiasansor@tse.org.tr

Oluşturulma Tarihi : 05.01.2016