BAĞCILAR VE PARKLAR

1992-1993 yıllarına kadar bölgede çocukların oynayabileceği bir alan yoktur.

Park görünümündeki yerler de bakımsızlıktan kullanılamaz haldedir. Oysa bugün bölgemizde toplam 159 adet park ve oyun alanı var.

Bu parklar, oturma bankları, çocuk oyun alanları, spor sahaları, kafe ve çay bahçeleri, yemyeşil çimenleri, bakımlı ağaçları, rengarenk çiçekleri, süs havuzları ile Bağcılar halkı için ayrı bir mutluluk kaynağıdır. Bağcılar´ın soluk aldığı bu parklarla birfikte kişi başına düşen yeşil alan miktarı 0,50 m2´ye ulaşır.

Bağcılar´ın nüfusu oldukça genç. Bu park ve oyun alanları çocuklarımızı ve gençlerimizi sokaklardarı kurtarıp boş zamanlarını spor faaliyetleri ile değerlendirmeleri ve sosyal aktivite kazanmaları açısından son derece önemlidir.

Çocuklarımız ve gençlerimiz artık bu parklardaki voleybol, futbol ve basketbol sahalarında diledikleri gibi spor yapıyor. Anne ve babalar da parklardaki dinlenme tesislerinde gönül rahatlığıyla, yeşillikler arasında dinlenme imkanı buluyorlar. Bu tesisler ilçemizde yaşayan halkın belki de tek eğlence ve dinlence yerleridir.

Son derece bakımlı ve temiz olan parklar, kafe ve çay bahçesi işletmecilerine kiralanarak sürekli bakımları sağlanmıştır. Her bir parkın senede 4-5 kez bakımının yapıldığı düşünülürse belediye ciddi anlamda bir mali külfetten kurtularak kaynak yaratmıştır. Bu uygulama da Bağcılar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "İlk" lerden biridir.

Oluşturulma Tarihi : 08.03.2017