15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ İLE İLGİLİ ORTAK DEKLARASYON

 

 

 

 

İSTANBUL BAĞCILAR BELEDİYESİ

15 Temmuz Darbe Girişimi İle İlgili Ortak Deklarasyon

   Bizler İstanbul Bağcılar Belediyesi Meclisinin Ak Parti’li ve Cumhuriyet Halk Parti’li üyeleri olarak; aziz milletimize, milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisine yönelik 15 Temmuz darbe girişimini şiddetle kınıyor, tel’in ediyoruz.

Türk demokrasi tarihine bir kara leke olarak giren ve ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişiminin, aziz milletimizin karşı  durması ve devletten, milli iradeden ve demokrasiden yana olan güvenlik güçlerimizin devreye girmesiyle engellenmiş olması en büyük sevincimizdir.

Şurası muhakkak ki; 15 Temmuz gecesi Türk Milletinin devletine ve milli iradeye verdiği destek tarih boyunca unutulmayacaktır. Milletimizin 15 Temmuz gecesi gösterdiği kararlılığın en önemli neticelerinden birisi de bundan böyle benzer girişimlere kimsenin niyet edemeyecek olmasıdır.

Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu aziz millet, her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir. Milletimizin 15 Temmuz gecesi gösterdiği kararlılığın, Dünya Demokrasi tarihinin şanlı bir tablosu olarak kaydedilmiş olduğu da açık bir gerçektir.

Herkes bilmelidir ki bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, milli iradeye ve devletimize karşı her türlü girişim, karşısında milletimizin çelikten iradesini bulacaktır.

Türkiye Büyük Millet Meclisimizdeki tüm siyasi partilerimiz ve milletimiz ve onun bağrından çıkan sivil toplum kuruluşları gibi Bağcılar Belediye Meclisi de darbe girişimine ortak bir tavır ve ortak bir dille, kesin olarak karşı durmaktadır.

Milletimizin bir özeti olan Bağcılar’da yaşayan insanımızın temsilcisi olan bizler, tüm halkımız ve kurumlarımızla milli iradenin ve demokrasinin yanındayız. Geceler boyu Bağcılar Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutarak, milli iradeye, geleceğimize ve demokrasimize sahip çıkan hemşerilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz.

Milli iradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen de sahip çıkacağız.

Bu ortak bildiri, Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının somut delillerinden birisidir. Milletimiz müsterih olsun.

Milli iradeye yönelik darbe girişimine karşı gösterilen şanlı direniş sırasında güvenlik güçlerimiz ve milletimizin aziz fertlerinden pek çok vatandaşımız şehit olmuştur.

Tüm şehit kardeşlerimizi rahmetle anıyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyor ve milletimizin başı sağ olsun diyoruz.

Cenab-ı Hakk milletimize bir daha böyle karanlık günler yaşatmasın. 19.07.2016

 

Ak Parti Grup Başkan Vekili               Belediye Başkanı                 CHP Grup Başkan Vekili

Hasan Hüseyin DÖNMEZ                   Lokman ÇAĞIRICI                       Filiz ÇELİK

Oluşturulma Tarihi : 19.07.2016