MOĞOLİSTANLILARA YEŞİL ALANLARIN YÖNETİMİ VE KENTSEL DÖNÜŞÜM ANLATILDI
Bağcılar Belediyesi, Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin misafiri olarak ülkemizde bulunan Moğolistanlı heyeti ağırladı. Aralarında Vali Yardımcısı ve belediye başkanlarının da bulunduğu heyet, başarıyla sürdürülen kentsel dönüşüm, konutlaşma, yeşil alanların yönetimi ve korunması gibi konularda yetkililerden bilgi aldı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin, Yerel Yönetimlerin bilgi ve tecrübe aktarımı ile işbirliği gerçekleştirilmesi amacıyla düzenlediği program kapsamında ülkemizde bulunan 11 kişilik Moğolistanlı heyet, İstanbul’da çeşitli temaslarda bulundu. Aralarında Bayan Ölgii Vali Yardımcısı Kamyelıyat Akhmedıya, Dundgobi Bölgesi Vali Yardımcısı Munkhchuluun Jambalsuren, Bayan Ölgii Nüfus Müdürü Yerkyegul Aralkhan, Moğolistan Sınır Bölgesi Yöneticisi Syerjant Dalyelkhan ve Mandalgobi Belediye Başkanı Munkhtogtokh Rentsen’in de bulunduğu 11 kişilik heyet Bağcılar Belediyesi’ni ziyaret etti.

Yararlı ve güzel bir görüşme oldu

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı tarafından karşılanan heyete kentsel dönüşüm, konutlaşma, yeşil alanların yönetimi ve korunması gibi şehircilik çalışmaları konusunda bilgi verildi. Programda Moğolistandan gelen yerel yöneticiler ile bahsedilen konularda bilgi ve tecrübe paylaşımı gerçekleştirildi. Bağcılar’daki başarıyla sonuçlanan projeleri yakından inceleyen temsilciler, uygulamaları beğendiklerini söyleyip hayranlıklarını dile getirdi.

Konuk heyeti Bağcılar’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti de dile getiren Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Belediyemizin çalışmaları konusunda kendilerine sunum yaptık. Yararlı ve güzel bir görüşme oldu. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 04.09.2019