BAĞCILAR’DA RAMAZAN AYI ETKİNLİKLERİNE COŞKULU FİNAL
Bağcılar’da komşulukları pekiştiren, çocukların yüzlerini güldüren ve özlenen eski Ramazanlar tadında düzenlenen Bağcılar Belediyesi Ramazan etkinlikleri, coşkulu bir programla sona erdi. İftar sofraları, irfan sofraları ve gece programlarıyla dolu dolu bir Ramazan ayı geçirdiklerini belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “İnşallah bundan sonra da 1992 yılından gelen bu güzellikler gelecek nesillere aktarılma noktasında tüm hızıyla devam edecek” dedi.

Rahmet, bereket ve mağfiret sağanağının tüm inananları kuşattığı Ramazan ayı, Bağcılar Belediyesi’nin gerçekleştirdiği bir veda töreniyle uğurlandı. Son teravih namazının ardından her yaştan binlerce Bağcılarlı, 11 ayın sultanını uğurlamak için bir ay boyunca etkinliklerin düzenlendiği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’nda bir araya geldi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan gecede konuşma yapan Bağcılar İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, “Bir ay boyunca bahçelerde, sokaklarda, mahallelerde ve derneklerde şehit yakınlarımızla, gazilerimizle, yetimlerimizle ve bütün vatandaşlarımızla iftarı hep beraber açtık. Bu meydanda hemşehrilerimizle beraber derneklerimizin de gayretleriyle Ramazan’ı Bağcılar’da çok farklı yaşadık. Hem İftar hem sahurda beraber paylaşılan lokmalarla Ramazanın bereketini, rahmetini ve her türlü zenginliğini yaşadığımızı düşünüyorum” dedi.

İftar sofraları, irfan sofraları ve gece programlarıyla dolu dolu Ramazan ayı geçirdik

Huzur içinde bir Ramazan geçirdiklerini dile getiren Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise “24 yıl önce ‘Bağcılar’da Ramazan farklı yaşanır’ diye yola çıkmıştık. İftar sofraları, irfan sofraları ve gece programlarıyla beraber yine dolu dolu Ramazan ayını birlikte geçirdik. 150 bini aşkın hemşehrilerimizle gönül sofralarında bir araya geldik. Her akşam bazen sokaklarımızda bazen parklarımızda bazen nostalji bahçelerimizde, okul bahçelerimizde bazen de komşuların evinde kurulan iftar ve sahur sofralarına misafir olduk. Öyle güzellikler oldu ki; özellikle sokak iftarlarında komşular bir araya gelerek kendi aralarında organize ettikleri iftar sofraları da takdire şayandı. Bizler Ramazan sofralarında huzur içerisinde otururken çocukların yüzlerinin gülüyor olması ayrıca anlam ifade ediyordu. İnşallah bundan sonra da 1992 yılından bu yana gelen bu güzelliklerin gelecek nesillere aktarılma noktasında tüm hızıyla devam edecek” şeklinde konuştu. Çağırıcı, Ramazan boyunca yapılan hayırlarda ve etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ramazan ayı meydanda yapılan toplu duayla uğurlandı

AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise şunları söyledi: “Ramazan ayı kendi rahmet ikliminde verdiği mesajlarla gerek kendi hayatımızın gerekse toplumsal barışımızın, toplumsal huzurumuzun ve toplumsal muhabbetimizin yeniden inşa edilmesine imkan vermiş oldu. Ramazan paylaşmaktır diye ifade ettik. Gönül sofralarıyla Bağcılar’da yaşayan hemşehrilerimizin o iklimin güzel tecellilerine şahit olduk. İnşallah Ramazan bizden memnun ayrılır. Ramazanı uğurlarken bu alanlar çok güzel şeylere şahitlik etti. Dostluk, muhabbet, dayanışma ve kardeşlik vardı. Bunlara şahit olmak da çok güzeldi.”

Protokol koşmalarının ardından Ramazan etkinliklerinde görev alan ve katkısı bulunanlara plaket takdim edildi. Daha sonra ise ilçe müftüsü Ekrem Saylam’ın yaptığı duayla Ramazan Ayı uğurlandı. Programa meclis üyeleri, iş adamları, kamu kurum temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, gaziler, muhtarlar ve ilçe sakinleri de katıldı.

Oluşturulma Tarihi : 03.06.2019