BAĞCILARLILAR KADİR GECESİ’Nİ KUR’AN ZİYAFETİYLE İDRAK ETTİ

 

 


Kadir Gecesi’nin Ramazan Ayı’nın ruhuna uygun bir iklimde ifa edilmesi için Bağcılar Belediyesi tarafından Kur’an Gecesi düzenlendi. Kurra hafızlar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’nı dolduran ilçe sakinlerine Kur’an ziyafeti verdi. Dinledikleri Kur’an-ı Kerim ve salavatlarla kalplerinin pasını silen binlerce vatandaş, ellerini semaya açıp İslam alemi için dua etti.

Kuranı kerimin indirilmeye başlandığı ve “Bin aydan daha hayırlı” olarak kabul edilen Kadir Gecesi nedeniyle Bağcılar Belediyesi, özel bir program düzenledi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’nda kurulan Ramazan Etkinlik alanında gerçekleştirilen Kur’an Gecesi’ne ilçe sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

Kur’an-ı Kerim’i dinleyenler, kulaklarının ve kalplerinin pasını sildi

Teravih namazının ardından başlayan programda Kurra Hafızlar Bünyamin Topçuoğlu, İsmail Süpürgeci, Numan Duygu, Recep Yasan, Ali Derman sırayla Kur’an-ı Kerim’i güzel ve yüksek sesle usulünce okudu. Kur’an-ı Kerim’i huşu içinde dinleyerek kulaklarının, kalplerinin ve gönüllerinin pasını silen vatandaşlar,  Adem Karabey’in yorumladığı kaside ise dinleyenlere duygusal dakikalar yaşattı. İlçe sakinleri, okunan salavatlara da eşlik etti.

Binlerce kişi İslam aleminin huzuru için dua etti

Gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren Kur’an ziyafeti, toplu şekilde yapılan dua ile sona erdi. Meydanı dolduran binlerce kişi, ellerini semaya açarak dünyanın dört bir yanında zorluk ve sıkıntı içinde yaşayan Müslüman kardeşlerinin kurtuluşu ve İslam aleminin huzuru için dua etti.

Oluşturulma Tarihi : 02.06.2019