ENDERUNLU ZEYNEP, RESİM YARIŞMASINDA BİRİNCİ OLDU
Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi öğrencilerinden Zeynep Sude Özgün, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen  “İstanbul’un Fethi ve Panorama 1453” konulu yarışmada büyük bir başarıya imza attı. Özgün, yarışmanın resim kategorisinde 67 eser arasından birinci oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kültür A.Ş ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yapılan “İstanbul’un Fethi ve Panorama 1453” isimli yarışmanın bu yıl 8.si düzenlendi. Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik düzenlenen ve öğrencilerin hayallerindeki fetih ve panoramanın gün yüzüne çıkarılmasının amaçlandığı yarışmaya yoğun ilgi oldu. Kompozisyon ve resim olmak üzere iki branşta yapılan yarışmaya Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde eğitim gören Zeynep Sude Özgün de katıldı.

Resim kategorisinde her biri birbirinden yetenekli öğrencinin yaptığı 67 eser, dereceye girmek için yarıştı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda Özgün’ün yaptığı resim, 67 eser arasından birinci oldu. Yarışmada iki kategoride ilk üçe girenlerin ödüllerine fethin 566. Yıl dönümü olan 29 Mayıs Çarşamba günü Panorama 1453 Tarih Müzesi’nde gerçekleştirilecek törende kavuşacak.

Tarihini tanıyan nesillerin yetişmesi bizi mutlu etti

Zeynep Sude Özgün’ü tebrik eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Dünya tarihinde çağ açan ve çağ kapatan; İslam dünyası için de çok önemli bu kutlu fethi en iyi şekilde anlatan Zeynep kızımızla gurur duyuyorum. Geçmişini bilen, tarihini en iyi şekilde tanıyan, vatanını, milletini, bayrağını seven nesillerin yetişmesi bizi ziyadesiyle mutlu etti. Değerli öğrencimize bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyorum” dedi.

Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi Resim bölümünde eğitim alan Zeynep Sude Özgün aynı zamanda Hayreddin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okuyor.

Oluşturulma Tarihi : 11.06.2019