ENDERUNLU ÖĞRENCİLER ROBOT YARIŞMASINDA BİRİNCİ OLDU
Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi öğrencileri, 7 kategoride 400 robotun yarıştığı 4. Uluslararası Marmara Robot Olimpiyatları’nda büyük başarıya imza attı. Enderun Robotik Kulübü öğrencilerinin yaptığı RoboEnderun, yarışmanın Robotenis kategorisinde birinci oldu.

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen ve öğrencilerin kendi çalışmalarını sergileyebildikleri Uluslararası Marmara Robot Yarışması’nın 4.’sü düzenlendi. Marmara Üniversitesi’nde gerçekleşen ve 7 kategoride 400 robotun yarıştığı etkinliğe Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler de katıldı.

Robotik Kulübü öğrencilerinin tasarladığı RoboEnderun adlı robot, Robotenis kategorisinde rakipleriyle yarıştı. Zorlu geçen mücadele sonucunda RoboEnderun, lise ve üniversite öğrencisi olan rakiplerinin robotlarını geride bırakarak birinci oldu.

“Çok çalışarak hak ettikleri birinciliği kazandılar”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Geçen yılki yarışmalarda üçüncü olan öğrencilerimiz bu sene daha çok çalışarak hak ettikleri birinciliği kazandılar. Bize bu gururu yaşatan çocuklarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 22.03.2019