BAŞKAN'IN MESAJI




Kıymetli Hemşehrilerim,

Belediyemizin kuruluş tarihi olan 2 Kasım 1992’den bu yana sizlerle birlikteyiz. Desteklerinizle hizmetimize devam ediyoruz. Yıllar önce hizmete başladığımızda, bizleri zor bir süreç bekliyordu. Sağlık ve eğitim kurumları son derece yetersiz, yolları ve kanalizasyon sistemi olmayan bir ilçeydik.

Her şeye sıfırdan başlayarak Bağcılarımıza yepyeni, modern bir yüz kazandırmak için sizlerle birlikte yola çıktık.

Hizmetlerimizle bugün geldiğimiz noktada; Nostalji Bahçeleri olmak üzere parkları, otoparkları, pazar yerleri, kapalı yüzme havuzları, Çanakkale Zafer Müzesi, Taceddin Dergahı Müzesi, Bağcılar Fuat Sezgin Bilim Merkezi (8D Sinema ve Planetaryum), Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma Tesisi, sağlık kuruluşları ve sosyal tesisleriyle, 2021 yılında ise yeni hizmet binasının ve Hükümet Konağının hizmete açılmasıyla bambaşka bir ilçe haline geldik.

Geleceğimizi sağlam temeller üzerine kurabilmek; gençlerimize nitelikli bir eğitim sağlayabilmek için çalıştık, çalışıyoruz. Okullarımızı bilgisayar, projeksiyon sistemi ve güvenlik kameralarıyla donattık. Yine eğitim yuvalarımızın dış cephesine tarihi bir görünüm kazandırdık. Altınbaş Üniversitesi’nden sonra Medipol Üniversitesi Hastanesi ilçemize hizmet veriyor.

Tertemiz bir Bağcılar için çevre temizliğine önem verdik. Özel günlerinize güzellik katmak için Halk Sarayımızı hizmetinize sunduk. Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezimizle kadınlarımızı büyük değişime ortak ettik. Bilgi Evlerimizle, çocuklarımızı yuva sıcaklığında eğitim alanlarına kavuşturduk. Gençlik Merkezi de gençlerimizin ikinci adresi haline geldi. Engelliler Sarayımızla da engelli kardeşlerimizin meslek öğrenmesine ve istihdamına vesile olduk. Yine, onları hak ettikleri sosyal hayata dahil ettik.

Belediyecilik serüvenimize ilkelerimizle yön verdik; “Önce İnsan” diyerek çıktık yola… Coşkuyla, azimle… “Gelecek Seçim İçin Değil, Gelecek Nesil İçin Belediyecilik” dedik. “Özgün Projeler, Kalıcı Eserler”i birlikte gerçekleştirdik. Hizmetlerimizle ödüller aldık… “Hayalden Modele”, “İlklerin Belediyesi” olduk. Ve “Bağcılar’a Değer” diyerek sizleri hizmetlerimizle kucakladık.

Hizmet süresince çalışmalarımızla pek çok ilki gerçekleştirdik. Bu ilklerimiz arasında, Nostalji Bahçelerimiz, Engelliler Sarayımız, yönetişim alanında Halk Meclislerimiz ve Gönüllü Meclislerimiz model olan çalışmalarımız arasında yer almaktadır.

Göreve geldiğimiz tarihten bu yana sizlerin düşüncesini hep önemsedik. Halk Günü, Esnaf, Muhtar, Mahalle, Site ve İstişare Toplantılarımızda fikir, tavsiye ve isteklerinizle hizmetlerimizi şekillendirdik. İleri demokrasi ve katılımcı yönetim anlayışımızla, ilçemizi sizinle beraber yönettik ve sizinle beraber yönetmeye devam ediyoruz. Bağcılar, yeni metro ve tramvay hatlarıyla da ulaşımdan en fazla istifade eden ilçe haline geliyor.

Avrupa otobanı ve havaalanı aksı üzerinde bulunan ilçemizde, kentsel dönüşümü emin adımlarla devam ettiriyoruz. Depreme dayanıklı, otoparklı ve peyzajı güzel bahçeli yeni yaşam alanları inşa ediyoruz. Mahmutbey Köprüsü ile Basın Ekspres Yolu arasında kalan bölüm, Merkezi İş Alanı (MİA) bölgesi. Bugün itibariyle Bağcılar; İSTOÇ, MASSİT, OTOCENTER ve AUTOMALL ile ülkemiz için önemli bir ticaret merkezidir. Hedeflerimizi gerçekleştirme azmi ve kararlılığı içerisinde hizmetlerimizi sürdürürken, geleceğe daha güvenle bakıyoruz.

Kuruluşumuzdan bu yana emeği geçen Kurucu Belediye Başkanımız Sayın Feyzullah Kıyıklık’a, İstanbul Büyükşehir Belediyemize, Meclis Üyelerimize, çalışma arkadaşlarıma ve siz değerli hemşehrilerime teşekkür ediyorum.

Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.


Lokman ÇAĞIRICI
Belediye Başkanı

Oluşturulma Tarihi : 25.01.2021