BAŞKAN'IN MESAJI

Kıymetli Hemşehrilerim,

Belediyemizin kuruluş tarihi olan 2 Kasım 1992’den beri sizlerle birlikteyiz. Desteklerinizle hizmetimize devam ediyoruz. Yıllar önce hizmete başladığımızda, bizleri zor bir süreç bekliyordu. Sağlık ve eğitim kurumları son derece yetersiz, yolları ve kanalizasyon sistemi olmayan bir ilçeydik. Her şeye sıfırdan başlayarak Bağcılarımıza yepyeni, modern bir yüz kazandırmak için sizlerle birlikte yola çıktık.

Hizmetlerimizle bugün geldiğimiz noktada; 100’ün üzerinde okulun yanı sıra, 4’ü Nostalji Bahçesi (Üzüm, Kiraz, Kayısı, Kestane) olmak üzere 200’e yakın parkı bulunan, 68 sağlık kuruluşu ve 5 sosyal tesisi olan bir ilçeyiz.

Geleceğimizi sağlam temeller üzerine kurabilmek; gençlerimize nitelikli bir eğitim sağlayabilmek için çalıştık, çalışıyoruz. Okullarımızı bilgisayar, projeksiyon sistemi ve güvenlik kameralarıyla donattık. Şimdi de okullarımızın dış cephesine tarihi bir görünüm kazandırıyoruz. Kemerburgaz Üniversitesi’nden sonra Medipol Üniversitesi Hastanesi de ilçemizde hizmete başladı.

Tertemiz bir Bağcılar için çevre temizliğine önem verdik. Özel günlerinize güzellik katmak için Halk Sarayımızı hizmetinize sunduk. Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezimizle kadınlarımızı büyük değişime ortak ettik. Bilgi Evlerimizle, çocuklarımızı yuva sıcaklığında eğitim alanlarına kavuşturduk. Engelliler Sarayımızla engelli kardeşlerimizin meslek öğrenmelerine ve istihdamına vesile olduk ve onları hak ettikleri sosyal hayata dahil ettik.

Belediyecilik serüvenimize ilkelerimizle yön verdik; “Önce İnsan” diyerek çıktık yola… Coşkuyla, azimle… “Gelecek Seçim İçin Değil, Gelecek Nesil İçin Belediyecilik” dedik. “Özgün Projeler, Kalıcı Eserler”i birlikte gerçekleştirdik. Hizmetlerimizle ödüller aldık… “Hayalden Modele”, “İlklerin Belediyesi” olduk. Ve “Bağcılar’a Değer” diyerek sizleri hizmetlerimizle kucakladık.

Hizmet süresince çalışmalarımızla pek çok ilki gerçekleştirdik. Bu ilklerimiz arasında, Nostalji Bahçelerimiz, Engelliler Sarayımız, yönetişim alanında Halk Meclislerimiz ve Gönüllü Meclislerimiz model olan çalışmalarımızdan birkaç tanesi...

Göreve geldiğimiz tarihten bu yana sizlerin düşüncesini hep önemsedik. Halk Günü, Esnaf, Muhtar, Mahalle, Site ve İstişare Toplantılarımızda fikir, tavsiye ve isteklerinizle hizmetlerimizi şekillendirdik. İleri demokrasi ve katılımcı yönetim anlayışımızla, ilçemizi sizinle beraber yönettik ve sizinle beraber yönetmeye devam ediyoruz.

Bağcılar, 4 metro, 1 tramvay hattıyla yakın gelecekte trafik meselesini çözmüş olacak.  Avrupa otobanı ve havaalanı aksı üzerinde bulunan Bağcılar’da, kentsel dönüşüm ile otopark meselesi çözülmüş olacak, yeşil alanlarımız da Avrupa standartlarına ulaşmış olacak.  Mahmutbey Köprüsü ile Basın Ekspres Yolu arasında kalan bölüm, Merkezi İş Alanı (MİA) bölgesi. Bugün itibariyle Bağcılar; İSTOÇ, MASSİT, OTOCENTER ve AUTOMALL ile ülkemiz için önemli bir ticaret merkezidir.

Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyemizin ilçemizdeki çalışmaları 80.000 m²’lik Bölge Parkı ve Gençlik Merkezi’yle devam ediyor.

Şimdi geleceğe daha güvenle bakıyoruz. Koyduğumuz hedeflerin gerçekleştirilebilmesi için hep birlikte büyük bir gayretin içindeyiz. Kuruluşumuzdan beri emeği geçen Kurucu Belediye Başkanımız ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Feyzullah Kıyıklık’a, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’a, Meclis Üyelerimize, çalışma arkadaşlarıma ve siz değerli hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum.

Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle...


Lokman ÇAĞIRICI
Belediye Başkanı

Oluşturulma Tarihi : 10.04.2014