PAYNESVİLLEBELEDİYESİ/LİBERYA

 

Paynesville Belediyesi/LİBERYA

Tarihi: Paynesville şehri,  hızlı büyüyen yapısıyla, 350.000’e yaklaşan nüfusa sahiptir. Eski çağlardan beri geçiş güzergahına sahip olan şehir çok sayıda istilaya uğramıştır. Fransız, Portekiz, İspanyol sömürgecileri gelmiş çok sıkıntılar yaşamıştır. 

Ekonomisi: Ekonomik yapısında, ticaret, turizm, tarım yer almaktadır. Ticari ve ekonomik hamlelere örnek, Paynesville şehrinde, Samuel Doe Kanyon Spor Kompleksi son zamanlarda Çin hükümeti tarafından yenilenmiştir. Liberya Broadcasting System da Paynesville yer almaktadır. Kentin imajını geliştirmek için Şehir Güzelleştirme Projesi Uygulandı, Paynesville Haritalama Projesi kavramsallaştırılmıştır, doğal ve kültürel kaynakları ve Paynesville City park sisteminin değerlerini korumak için Parklar ve Rekreasyon Yasası kavramsallaştırmaları yapılarak, şehrin ticari hayata daha uygun hale getirilmesi sağlanmaktadır.

Coğrafyası: Dağları, tepeleri, çölleri, nehirleri olan Paynesville şehri hızla gelişme göstermektedir. Paynesville’nin bir tarafında doğu Monrovia olmasına rağmen, şehir coğrafi olarak büyüktür. Paynesville sık sık Büyükşehir Monrovia alanının bir parçası olarak kabul edilir. Paynesville Omega Vericisi, Redlight Pazar ticari bölgesi içinde bilinir 2011 yılında kulenin yıkım, Liberya en büyük pazar alanlarından biri kadar, Afrika'nın en yüksek yapısı idi. Bu alan daha sonra büyük ticaret merkezleri için kullanıldı.

İstanbul'a Uzaklığı: Karayoluyla 4597 km. Uçakla; 5 saat 30 dk.

Oluşturulma Tarihi : 06.02.2019