GENÇLER ÜNİVERSİTE SINAVI ÖNCESİ YAPTIKLARI ŞOVLA STRES ATTI

Bağcılar Belediyesi’nin Ramazan ayı etkinliklerinde sahneye çıkan Gençlik Merkezi kursiyerleri kum gösterisi, gitar eşliğinde ilahileri, tiyatro gösterisi ve davul şovuyla izleyenleri adeta büyüledi. Liseli kursiyerler hem aldıkları eğitimin karşılığını verdi hem de 30 Haziran’da girecekleri üniversite sınavı öncesi stres attı.

“Gençler için Bağcılar’da hayat var” sloganıyla Bağcılar’da bir yıl içerisinde 18-25 yaşları arasında 6 bin gence müzikten tiyatroya, yabancı dilden spora kadar 24 ayrı branşta eğitim veren Bağcılar Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından bir program düzenlendi. Çoğu lise öğrencisinden oluşan gençler, Kirazlı Metro İstasyonu’nu Etkinlik Alanı’nda kurulan sahneye çıkıp öğrendiklerini alanı dolduran binlerce kişiye karşı sergiledi.

“Kum sanatı gösterisi büyük alkış aldı”

İlk kez bu kadar kalabalık karşısına çıkan kursiyerlerin oldukça heyecanlı olduğu görüldü. Tiyatro Kulübü üyeleri skeçlerle, İlahi grubu bağlama ve gitar eşliğinde söyledikleri ilahilerle, Ritim Kulübü kursiyerleri ise davul şovlarıyla izleyenleri büyüledi. Özellikle kum sanatı sanatçısının müzik eşliğinde yaptığı ve teması “Bağcılar’da Ramazan” olan kum sanatı gösterisi büyük alkış aldı.

İftar saatlerinde başlayan ve gece yarısına kadar devam eden Ramazan şenliğinde kursiyerler hem öğretmenleri karşısında bir nevi sınav verdi hem de 30 Haziran günü girecekleri YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) öncesi stres attı.

“Ne mutu buralarda zaman geçirenlere”

İlçede gençlerin ikinci adresi olan Gençlik Merkezi’ndeki eğitimin meyvelerini vermeye başladığını dile getiren Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Gençlerimiz vakitlerini daha nitelikli değerlendirmek için Gençlik Merkezimizde ilgilerine ve yeteneklerine uygun kulüplerde kurs görüyor. Hem kendini yetiştiriyor hem de topluma faydalı bir birey oluyor. Ne mutlu buralarda zamanını geçirenlere. Eminim ki onlar geleceğin Türkiye’sinde iyi yerlerde olacaklar. Ayrıca 30 Haziran’da üniversite sınavına girecek olan öğrencilerimize de başarılar diliyorum” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 14.06.2018