TÜGVA YILIN EN BAŞARILI GENÇLERİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) Bağcılar İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen “Yeni Türkiye’nin Gençliği” isimli özel programda hem vakfın faaliyetleri anlatıldı hem de bu yılın en başarılı gençleri ödüllendirildi.

Bağcılar Belediyesi Ramazan etkinliklerinin düzenlendiği Kirazlı Metro İstasyonu Etkinlik Alanı özel bir programa ev sahipliği yaptı. TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) tarafından gerçekleştirilen “Yeni Türkiye’nin Gençliği” programına vakıf üyeleri ve aileleri katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda açılış konuşmasını yapan TÜGVA Bağcılar İlçe Başkanı Fatih Bayraktar, “Türkiye Gençlik Vakfı Bağcılar ilçe temsilciliği olarak gençlerimizin kendilerini geliştirmesi, eğitim alanlarına katkı bulunmak ve kişisel becerilerini geliştirmek için drone okulundan atölye çalışmalarına, okuma gruplarından karakter atölyelerine kadar gençlerimizle birebir çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Ortaokul öğrencilerimize yönelik yaz okulu, lise öğrencilerimize ise yaz kampları programımız var. Bu etkinlikleri 12 okuldan 3 bin gencimizle gerçekleştireceğiz. TÜGVA sizlerin vakfı burada sizler kendinizi bulacaksınız. Vakfımıza gelerek Türkiye’nin geleceği için neler yapacağımızı konuşabilir ve çözüm yolları üretebiliriz” dedi.

“Sizler yeter ki proje üretin gerisini biz büyüklere bırakın”

Konuşmanın ardından TÜGVA’nın tanıtım ve faaliyetlerinin yer aldığı sinevizyon gösterisi izlendi. Vakıf öğrencileri marşlar, şiirler okuyarak ve gösteriler yaparak Türk Gençliği’nin üzerine düşen görevle ilgili mesajlar verdi.

Program sonunda ortaokul ve liselerde yılın en başarılı TÜGVA başkanları ödüllendirildi. Gençleri tebrik eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da “Milletimizin geleceği olan gençlerin her zaman yanındayız. Sizler yeter ki proje üretin gerisini biz büyüklere bırakın” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 14.06.2018