RAMAZAN PROGRAMINDA ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Ramazan etkinlikleri kapsamında Bağcılar Belediyesi tarafından çocuklara özel düzenlenen programda yüzlerce çocuk gönüllerince eğlendi. Hacivat-Karagöz gösterisinden yarışmalara sahne şovlarından ünlülerin taklitlerine kadar çok sayıda aktiviteye sahne olan etkinlik alanı çocukların neşeli bir Ramazan akşamı geçirmesine neden oldu. Gecedeki gösteriler çocuklar kadar büyüklerin de ilgisini çekti.

Ramazan ayı boyunca her akşam iftar ile teravi arasında çocuk eğlenceleri düzenleyen Bağcılar Belediyesi sürpriz yaparak bir gecenin tamamını onlara ayırdı. TV Programcısı Sezgin Maden’in konuk olduğu “Çocuk Programı”nı izlemek isteyen yüzlerce çocuk alanı doldurdu. Maden’in fıkralar anlatarak başladığı etkinlikte Kavuklu ile Pişekar’ın orta oyunu, Karagöz-Hacivat gösterisi, Nasrettin Hoca, yarışmalar, sahne şovları alandaki çocuklara neşeli anlar yaşattı.

Özellikle Sezgin Maden’in ünlülerin taklitlerini yaptığı anlarda çocuklar alanı doldurdu. Sahneye çıkan çocuklar şiirler okuyarak ve yarışarak hünerlerini sergiledi. Birbiri ardına yapılan şov, sunum ve gösteriler çocukların olduğu kadar büyüklerin de ilgisini çekti. Anne ve babalar da çocuklarıyla beraber mutlu, neşeli ve huzurlu bir Ramazan akşamı geçirdi.

“Bağcılar’a geldiğimizde muhteşem Ramazan programları yaşıyoruz”

İlçe yöneticileri, milletvekilleri ve iş adamları da çocukların mutluluklarına ortak oldu. AK Parti İstanbul milletvekili Halis Dalkılıç yaptığı konuşmada “Ne güzel bir ortamda bir aradayız. Bağcılar’da Ramazanın coşkusunu yaşıyoruz. Belediye başkanımız Lokman Çağırıcı ve ekibine tebriklerimi iletiyorum. Her Ramazan’da Bağcılar’a geldiğimizde muhteşem Ramazan programları yaşıyoruz. Birliğimizi beraberliğimizi ve sorumluluğumuzu hatırlıyor ve Ramazan bereketinden istifade ediyoruz” dedi.

İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan da “Dolu dolu bir ramazan yaşadık. Bir Müslümanın yaşamak istediği gibi bir ortam Bağcılar’da mevcut. Bağcılar o anlamda çok şanslı. Ramazan diyoruz ya rahmet ve mağfiret ayı. Şükürler olsun biz bunu Bağcılar’da yaşadık” şeklinde konuştu.

“Çocuklara önem veriyoruz ve onları asla ihmal etmiyoruz”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise “Bağcılar’da ramazan boyunca iftardan sonra çocuklarımız için etkinlikler düzenliyoruz. Ancak son hafta çocuklar için özel programlar yapıyoruz. Çocuklara önem veriyoruz ve onları asla ihmal etmiyoruz. Çünkü onlar bizim yarınlarımız. Onları iyi yetiştirmek mutlu huzurlu yarınlar demektir” diye konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk de şunları söyledi: “Çocuklarımız Ramazan ayının atmosferine ve anlamına uygun bir programda bir araya geldi. Bu etkinlikler, yarınlarımızı teslim edeceğimiz yavrularımızın ahlaklı, karakterli milli ve manevi değerlerine bağlı gençler olmasını sağlayacaktır”

Oluşturulma Tarihi : 12.06.2018