DÜNYA KURAN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA ŞAMPİYONLARI KURAN ZİYAFETİ VERDİ

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen “Kur’an Gecesi” programında aralarında Güzel Kuran Okuma Dünya 1.’si Bünyamin Topçuoğlu ve 2.’si Recep Yasan’ın da bulunduğu hafızlar berrak sesleriyle Kur’an ziyafeti verdi. Duygu dolu anların yaşandığı alanda okunan Kur’an, dinleyenlerin hem gönüllerini titretti hem de kalplerinin pasını sildi.

Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Bağcılar Belediyesi tarafından mübarek ayın atmosferine uygun önemli bir etkinlik düzenlendi. Kirazlı Metro İstasyonu Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilen “Kur’an Gecesi” isimli programa ilçe sakinleri büyük ilgi gösterdi.

Aralarında Rusya’daki Uluslararası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Dünya 1.’si olan Fatih Camii imamı Bünyamin Topçuoğlu, Hırvatistan’daki yarışmada Dünya 2.’si olan Fatih Camii İmamı Recep Yasan ile Eyüp Sultan Camii İmamı Erhan Mete ve Yavuz Sultan Camii İmamı Aziz Hardal sahneye çıktı.

“Ramazan anlamına ve manevi havasına uygun bir gece yaşadık”

Kur’an- Kerim seslerinin yükseldiği alanda vatandaşlar, Tin ve Asr suresinin tamamını Ali İmran, İnfitar, İnsan ve Maide surelerinden ise ayetler okuyan hafızları huşu içinde dinledi. Özellikle dünya 1.’si imam Bünyamin Topçuoğlu ve dünya 2.’si Recep Yasan, berrak ve yalın sesleriyle dinleyenleri Kuran’ın içine çekti.

 İmamların sık sık getirdiği salavatlara alandaki vatandaşlar da eşlik etti. Program sonunda İslam aleminin birliği, huzuru, kardeşliği ve barışı için toplu bir şekilde dua edildi.

Bağcılarlılar’a eşsiz bir gece yaşatan din görevlilerine teşekkür eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Ramazan ayının anlamına ve manevi havasına uygun bir gece yaşadık. Kitabımız Kuran-ı Kerim’i böyle güzel seslerden dinlemek bizi derinden etkiledi adeta yenilendik. Allah yaptığımız dualarımızı kabul eylesin” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 12.06.2018