AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI’NDAN BAĞCILAR BELEDİYESİ SPORCULARINA ÖDÜL
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen “Biz Birlikte Güçlüyüz” programında Bağcılar Belediyesi engelli sporcuları ödüle layık görüldü. Her biri kendi branşında başarılı olan 6 engelli sporcu, ödüllerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın elinden aldı. Törene katılan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da “Onlar bizim göz nurumuz” dediği engellileri tek tek tebrik etti.


10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından "Biz Birlikte Güçlüyüz" programı düzenlendi. Grand Cevahir Otel'de gerçekleştirilen programa engelliler ve yakınları yoğun ilgi gösterdi. Programın başlangıcında okunan İstiklal Marşı’na işitme engelli ilkokul öğrencileri de işaret diliyle eşlik etti.

Kürsüye çıkan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, eğitimden iş alanındaki istihdamına kadar engellilere verilen hizmetleri ve önümüzdeki dönemde yapılacaklarını anlattı. Bakan Kaya konuşmasında, engellilere yönelik örnek projelere imza atan Bağcılar Belediyesi’nden de övgüyle bahsetti. Bağcılar'da bulunan Engelliler Sarayı’nın örnek bir merkez olduğunu belirten Kaya, “Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı örnek hizmetler sunuyor. Burayı örnek alarak 10 engelli merkezi hazırladık. Çalışmalarından dolayı Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum” dedi.

“Sporcularımız katıldıkları bütün turnuvalarda göğsümüzü kabarttılar”

Konuşmaların ardından farklı kategorilerde başarılı bulunan engelliler için ödül törenine geçildi. Uluslararası turnuvalarda kendi branşlarında şampiyonluklar elde eden Bağcılar Belediyesi engelli sporcuları da ödüle layık görülenler arasında yer aldı.

Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler Atletizm Takımı´ndan dünya 2.’liği bulunan Hamide Kurt, Avrupa Şampiyonu olan Zübeyde Süpürgeci, Avrupa 2.’liği olan Nurşah Usta, Avrupa 3.’lüğü bulunan Zeynep Acet, antrenör Ömer Cantay ile gülle atmada Avrupa 3.’lüğü olan Hamza Doğan ödüllerini Bakan Kaya’nın elinden aldı.

Törene katılan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da ödül alan sporcuları tek tek tebrik etti. Çağırıcı, “Onlar bizim göz nurumuz. Çalışarak engelleri aşıyor ve hepimize örnek olacak başarılara imza atıyorlar. Şimdiye kadar katıldıkları bütün turnuvalarda göğsümüzü kabarttılar. Onlarla gurur duyuyoruz. Hepsini gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Program sonunda Bakan Kaya, Başkan Çağırıcı ve ödül alan sporcular hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Oluşturulma Tarihi : 15.05.2018