BAĞCILARLI ANNELER UNUTULMAZ BİR GÜN GEÇİRDİ
Bağcılar’daki Üzüm Bağı’nda düzenlenen Anneler Günü programında anne ve anne adayları bir araya geldi. Yoğun ilgi gören kutlamada anneler piknik yaparak ve gösteriler izleyerek çocuklar ise oyunlar oynayarak unutulmaz bir gün geçirdi. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Anneler Günü’nü kutladıktan sonra karanfil dağıttı.

Anneler Günü nedeniyle Bağcılar Belediyesi, Nostalji Bahçeleri arasında yer alan Üzüm Bağı’nda özel bir etkinlik gerçekleştirdi. Program nedeniyle Üzüm Bağı sabahın erken saatlerinden itibaren yaşlı genç vatandaşlarla dolup taştı. Evlatlar annelerinin ve ninelerinin ellerini öperek hayır dualarını alarak sevgilerini gösterdiler.

“Başkan Çağırıcı annelere karanfil dağıttı”

Kendileri için hazırlanan alanlara oturan davetlilere Bağcılar Belediyesi görevlileri tarafından ikramda bulunuldu. Kahvaltıların yapılmasının ardından büyükler ağaçlar altında komşularıyla oturup sohbet ederken çocuklar da kendi aralarında oyunlar oynayarak eğlendi. Bağcılar Belediyesi Bilgi Evi çocukları da konser ve folklor gösterisiyle annelerin eğlenceli zaman geçirmesini sağladı.

Anneleri bu mutlu gününde yalnız bırakmayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da katılımcıların Anneler Günü’nü kutlayıp onlara karanfil verdi.

“Şehit annelerimize de saygı ve sevgilerimi sunuyorum”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, dünyanın en değerli varlıklarının anneleri olduğunu belirterek, “Dünyanın en değerli varlıkları olan annelerimizi sadece yılın bir günü değil her günü hatırlamalıyız. Onun için hayattayken kıymetini bilmemiz gereken annelerimizin bu özel ve anlamlı gününü kutluyorum. Çocuğunu şehit veren annelerimize de saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Her zaman onların yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum" dedi.

İlçe sakinlerinin Anneler Günü kutlaması akşam saatlerine kadar devam etti.

Oluşturulma Tarihi : 14.05.2018