BAĞCILARLI DART SPORCULARI 11 MADALYA KAZANDI
Antalya’da düzenlenen Türkiye Dart Şampiyonası 5. Ayak müsabakalarında Bağcılarlı dart sporcuları kendi branşlarında dereceye girdi. 7 branşta 600 sporcunun katıldığı yarışmada 18 kişiden oluşan Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü sporcuları Open Genç Erkekler, Büyük Erkekler, Genç Erkekler Eşli ve Genç Erkekler Bireysel kategorilerinde 1., 2. ve 3. olarak toplam 11 madalya kazandılar.

Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF) tarafından Antalya Kemer'de 5-8 Nisan tarihleri arasında Türkiye Dart Şampiyonası 5. Ayak Turnuvası düzenlendi. Yurt genelinden 600 sporcunun katıldığı şampiyonada Bağcılar Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü’nü 18 sporcu temsil etti. Turnuvaya katılanlar minikler, yıldızlar, gençler, büyükler ve bu branşların alt kategorilerinde mücadele etti.

3 gün süren müsabakalarda dart sporcuları, dereceye girebilmek için ter döktü. Zorlu mücadeleler sonucunda Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü sporcuları elde ettiği 1.lik, 2.lik ve 3.lük’lerle 11 madalya topladı. Bireysel maçlarda Bağcılarlı sporculardan Fatih Bozan, Gençler Open ve Büyükler’de Türkiye 3.’sü, Onur Yılmaz Genç Erkekler’de Türkiye 2.’si oldu.

“İran’la yapılan özel maçta Bağcılar Belediyesi birinci oldu”

Eşli maçlarda Sercan Durmuş-Erkan Taşkaya ikilisi Büyükler’de Türkiye 3.’sü olurken Fatih Bozan-Onur Yılmaz ikilisi de hem Gençler Eşli de hem karma eşli turnuvasında Türkiye 1.’si, Büyükler’de ise Türkiye 4.’sü oldu. Ayrıca İran’la yapılan özel maçta da Fatih Bozan-Onur Yılmaz eşlisi 1. oldu. Yarışmalar sonunda dereceye giren sporculara kazandıkları altın, gümüş ve bronz madalya düzenlenen törenle verildi.

Antalya’dan mutlu haberlerle dönen sporcuları tebrik eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Belediyemiz bünyesindeki sporcularımız her dalda olduğu gibi dartta da yüzümüzü güldürüyor. Kendilerini yürekten tebrik ediyor başarılarının devamının geleceğine inanıyorum” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 13.04.2018